Bator Art GalleryMALARSTWO

Czesław Gałużny

Uprawiam malarstwo i rysunek. Zajmuję się także projektowaniem wnętrz, malarstwem ściennym, realizacją rzeźb oraz edukacją. Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy, członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Uczestniczyłem w licznych plenerach malarskich, w blisko 500 wystawach zbiorowych-środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych, oraz pokazywałem swoje obrazy na 70 wystawach indywidualnych.
Za swą twórczość byłem wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jestem laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Sosnowca za rok 2000 oraz Pierwszej Nagrody II Międzynarodowego Biennale Pasteli w Nowym Sączu, otrzymałem również, wraz z Janem Funkiem, wyróżnienie za projekt Pomnika Żołnierza Polskiego. Ponadto otrzymałem wyróżnienie fundowane przez Ministra Kultury i Sztuki na Biennale Pasteli w Nowym Sączu, wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa w Częstochowie oraz wyróżnienie honorowe Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, zostałem także odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużonego w Rozwoju Województwa Katowickiego.
W dniu 3 czerwca 2013 roku zostałem odznaczony-odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.
We wrześniu 2013 roku zostałem nagrodzony na VI Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowy Sączu (jako jeden z laureatów), Medalem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

 • z cyklu: Spotkania IV
  akryl płótno, 60x40

 • z cyklu: Spotkania III
  akryl płótno, 60x40

 • z cyklu: Spotkania II
  akryl płótno, 60x40

 • z cyklu: Spotkania I
  akryl płótno, 60x40

 • z cyklu: Spotkania IX
  akryl płótno, 60x40

 • Pejzaż
  akryl płótno, 50x70